Раді вітати вас на сторінці Української Бібліотеки!

Бібліотека сьогодні є базовим елементом культурної, освітньої, інформаційної частини життя нашої громади, важливим для розвитку мовної культури, патріотичного виховання, формування стійкого інтересу до вивчення та розуміння національної історії та культури. Бібліотека сприяє розбудові освіченої нації, яка читає та мислить.

Великий педагог, мудрий учитель Василь Сухомлинський казав:

“Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність”

У давнину бібліотеку називали ,,домом життя”, ,,притулком мудрості”, ,,аптекою для душі”.

Бібліотека в Українському Освітньо-Культурному Центрі це спеціалізована українознавча збірка книжок та журналів. Окрім матеріялів українською мовою, наша бібліотека має книжки про Україну іншими мовами, передусім англійською, а також іншомовні переклади української літератури.

Книгозбірня повністю систематизована і занесена в каталоги. Матеріяли бібліотеки можна знайти за автором, заголовком або предметом.

Бібліотека позичає книжки додому читачам або ж до затишної читальної зали.

Бібліотека стала необхідністю для студентів українознавства в університетах, учених, громадських діячів, для зростаючого кола чужинців, які цікавляться українською справою. Вона служить учням і вчителям школи українознавства НУРШ, дітям і батькам, новоприбулим з України, сеніорам-пенсіонерам та всім зацікавленим читачам

Основу книжкової збірки бібліотеки складають понад 10,000 примірників, з них – понад 1 тис. книжок для дітей і понад 1тис. англомовних книжок. Наша бібліотека це одна з найбільших громадських книгозбірень видань українською мовою на східних теренах Америки, котра щоразу поповнюється новими матеріалами.

За останні 10 років кількість книжок для дітей зросла в 4 рази. Були створені нові категорії в колекції книжок - дитячі енциклопедії, історичні книжки для дітей, букварі та абетки, українські народні казки та казки народів світу.

Додаткову увагу спрямовано на придбання та формування збірки книжок для читачів підліткового віку.

Наша бібліотека не розчарує і вибагливого дорослого читача, котрий стежить за життям літературного світу

В книжковій колекції ви знайдете твори відомих українських авторів сучасності: Юрія Андруховича, Юрія Винничука, Галини Вдовиченко, Надійки Гербіш, Люко Дашвар, Любка Дереша, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Іздрика, Ірени Карпа, Макса Кідрука, Андрія Кокотюхи, Тараса Прохаська, Наталки Сняданко, Валерія Шевчука, Василя Шкляра, Люби Якимчук, братів Капранових та багато інших

Вражає колекція книжок зарубіжних авторів, перекладених українською, зокрема, таких, як: Ден Браун, Артур Гейлі, Елізабет Ґілберт, Пол Гоукінз, Ніна Джордж, Кадзуо Ішігуро, Кріс Кайл, Деніел Кіз, Джан Фаулз та багато інших.

Бібліотека це не тільки книгозбірня, але й центр інтелектуального дозвілля, це покази сучасних українських фільмів, влаштовані у співпраці з українознавчою програмою Колюмбійського Університету, зустрічі з відомими авторами, вченими та публіцистами. Ці заходи стали можливими завдяки фінансовій підтримці та за сприяння Фундації п-ва Леснюків, Громадської Фундації Філадельфії та Української Кредитівки – UKRFCU

І ще одне тепле слово про бібліотеку: ,,Читаю книги і думаю, що життя - дивовижна річ, тому що розвиток і робота над собою - це рух і подорож, від якої важко відмовитися. Хочу, щоб читання було для людей як смачна їжа. Книга - це вишукана вечеря в колі кращих друзів”

Дорогі наші читачі, дякуємо за те, що ви відвідуєте бібліотеку та разом з нами крокуєте у майбутнє!

Бібліотека… Серце завмира,
Коли пірнаю в тишу таємничу,
Святилище пізнання і добра,
Що в майбуття через минуле кличе.
І осягнути незбагненну суть
Світобудови прагну заповзято,
Коли мені з полиці дістають
Важкі томи Плутарха і Сократа.
Немов надійний лоцман в морі книг,
Бібліотекар взяв штурвал у руки.
Розкуто мчить моїх фантазій бриг
Крізь холоди занепаду й розлуки.
І поки є ти, сховище книжок,
І поки ти людей рятуєш свято,
Мене не знищить соціальний шок,
Як час не вбив Плутарха і Сократа.
До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!
Високий дух летітиме далеко…
Аби сказати: «Зупинися, мить!»
Кажу лише: «Живи, бібліотеко!»